یونیت های دندانپزشکی

نصب و تعمیرات یونیت دندانپزشکی

خدمات تعمیر یونیت دندانپزشکی و نصب یونیت دندانپزشکی در آنی طب توسط تکنسین های مجرب و کارآزموده انجام می شود. خدمات نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی در سراسر تهران با ایاب ذهاب رایگان ارائه می شود. همین حالا برای دریافت خدمات تعمیر یونیت دندانپزشکی با ما تماس بگیرید تا نزدیک ترین تعمیرکار یونیت را به محل شما اعزام کنیم.

تلفن تماس : 02166980370

نصب، تعمیر و سرویس یونیت دندانپزشکی در بدادم برس با ضمانت کیفیت خدمات و ارائه فاکتور رسمی شرکت انجام می شود.

نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی یکی از خدمات ماست که در این پست به تفصیل به آن می پردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشبد. اطلاعات مفیدی برایتان گرداوری کرده ایم.

امروزه اهمیت بالای سلامت دهان و دندان ضرورت ارائه خدمات حرفه ای به بیمار را دو چندان کرده و اهمیت به این فاکتور اصلی سلامت، سبب گسترش روزافزون تکنولوژی تجهیزات دندانپزشکی و ابداع انواع یونیت های دندانپزشکی مدرن شده است .

یونیت های دندانپزشکی از بخش های متعددی ساخته شده است که شامل کنسول دندانپزشکی، سینی ابزار، بازوها، پایه، ستون، جعبه الکترونیک، و مدارهای آب و هوا می باشد.

در اینجا لازم است اضافه کنیم که باید کار تعمیر و نصب یونیت دندانپزشکی را به متخصص بسپارید. در ادامه به شرح این موضوع خواهیم پرداخت.

یونیت دندانپزشکی، بخش کلیدی و مهم هرکلینیک دندانپزشکی می باشد که خرابی یا ضعف عملکردی این تجهیز می تواند بر سرعت و عملکرد یک دندانپزشک تاثیر سوء گذاشته و در نتیجه میزان رضایتمندی بیمار از فرآیند انجام درمان کاهش یافته و  نهایتا منجر به کاهش درامد پزشک خواهد شد.

با توجه به قیمت بالای یونیت دندانپزشکی، ضروری است بصورت منظم و بر اساس چک لیست های استاندارد در دوره های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه، این تجهیزات بازبینی شوند و در صورت بروز هر گونه ایراد یا خرابی ، تعمیرات یونیت دندانپزشکی در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین نحو انجام شود. پر واضح است که تعمیر و نگهداری به موقع این تجهیز باعث افزایش ماندگاری یونیت خواهد شد.

تعمیرات یونیت دندانپزشکی شامل بخش های الکتریکی ، مکانیکی و پنوماتیک  می باشد، که قبل از شروع فرایند تعمیرات باید دستگاه از هر حیث مورد بازبینی قرار گیرد.

عیب یابی یونیت دندانپزشکی

عیب یابی یونیت دندانپزشکی یکی از مراحل تعمیرات یونیت دندانپزشکی محسوب می شود که مرحله ای حساس است و باید کسی که عیب یابی یونیت دندانپزشکی را انجام می دهددر این زمینه تخصص داشته باشد ا به درستی بتواند مشکلات یونیت را تشخیص دهد.

از آنجائی که یونیت دندانپزشکی طی ساعات طولانی تحت فشار کاری بسیار بالایی قراردارد، مشکلاتی از قبیل گرفتگی خطوط ساکشن، خرابی کمپرسور هوا، نشتی آب و هوا از مدارها، سوختن چراغ ها  و غیره همیشه گریبان گیر پزشکان می شود.

تعمیرات یونیت دندانپزشکی میتواند به خودی خود بسیار پرهزینه باشد، بخصوص اگر دستگاه قدیمی و فرسوده باشد، لذا اهمیت عیبب دقیق و صحیح دستگاه ،بسیار کلیدی و حیاتی می باشد، بنابراین توصیه ما اینست که در مواقع بروز ایراد، ابتدا تشخیص درست عیب را مد نظر قرار دهید و سپس دست به انجام تعمیرات بزنید.

بطور کلی عیب یابی یونیت دندانپزشکی شامل بخش های الکتریکی ، مکانیکی و پنوماتیک  می باشد که متاسفانه در بسیاری موارد بدلیل ضعف در مهارت تکنسین مربوطه وعیب یابی نادرست ، باعث ایجاد مشکلات بیشتر برای دستگاه و تحمیل هزینه های گزاف به کارفرما شده است.

از ایرادات رایج یونیت دندانپزشک می توان به مواردی چون، ایراد در بردها و مدارهای الکتریکی، مدارهای ساکشن، کلیدهای دستگاه، بلوک های کنترلی، شیرهای پنوماتیک، موتور و گیربکس، فیلترهای آب و هوا، فیوزها، میکروسوئیچ ها، و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

تعمیر صندلی یونیت دندانپزشکی

از آنجائی که محل استقرار بیمار برای درمان، صندلی یونیت دندانپزشکی می باشد و در بیشتر مواقع، بزاق بیمار و خون و مایعات دیگر مدام در تماس با صندلی یونیت می باشد، لذا به مرور زمان صندلی یونیت دندانپزشکی دچار آسیب های جدی خواهد شد. در صورتی که برای صندلی یونیت مشکلی پیش بیاید باید از یک متخصص برای تعمیر یونیت صندلی یونیت دندانپزشکی کمک بگیرید.

کیفیت صندلی یویت دندانپزشکی، با توجه به استفاده مداوم از آن، بسیار با اهمیت بوده و باعث ایجاد آرامش بیشتر بیمار درحین انجام درمان توسط پزشک خواهد شد.

استاندارد لازم برای تحمل وزن بیماردر صندلی های یونیت دندانپزشکی باید حداقل 170 کیلوگرم باشد، که در برخی مواقع به دلیل بالا بودن وزن بیمار، دستگاه توان آن وزن را نداشته و باعث ایجاد آسیب های مکانیکی به دستگاه خواهد شد.

امروزه برای افزایش رضایتمندی از کیفیت دستگاه، صندلی هایی با ارگونومی بهترو قابلیت کنترل الکترونیکی طراحی گردیده اند که باعث تسلط بالای دندانپزشک بر بیمار و ارائه خدمات بهتر گردیده است.

تکنسین یونیت دندانپزشکی

هنگامی که یک تکنسین یونیت دندانپزشکی برای انجام تعمیرات اضطراری به مطب یا کلینیک مراجعه می کند ، این شانس وجود دارد که آنها بتوانند ایراد دستگاه را در همانجا برطرف کنند.

به همین دلیل همه تکنسین ها وسایل و تجهیزات لازم و قطعات یدکی پر مصرف را با خود به همراه دارند تا در مواقع لزوم از آنها استفاده کنند، تقریبا در اکثر مواقع مشکلات در طی یک بازدید برطرف می شوند.

در موارد اضطراری ، خدمات فنی لازم برای تعمیر و بازسازی تجهیزات دندانپزشکی ، اعم ازصندلی های دندانپزشکی تا تجهیزات ضد عفونی، ابزار دستی ، چراغ ها، کمپرسورها ، موتورمکش و سایر تجهیزات مورد استفاده در دندانپزشکی توسط تکنسین ها ارائه می گردند.

همچنین مشاوره های فنی از طریق تماس تلفنی برای کمک به رفع مشکلات عمومی دستگاه توسط تکنسین ها ارائه خواهد شد. البته این بدان معنی نیست که دیگر بازدیدی انجام نخواهد شد، در واقع بسیاری از مشکلات از راه دور قابل حل بوده و در بسیاری موارد مشاوره های تلفنی توسط تکنسین باعث جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر گردیده است.

از آنجائیکه یونیت دندانپزشکی دارای بخش های مختلف الکتریکی ، مکانیکی و پنوماتیک بوده و با دقت و ظرافت بالایی طراحی و تولید گردیده اند، بنابراین یک تکنسین یونیت دندانپزشکی باید دانش و مهارت های لازم در زمینه های مختلف مهندسی تجهیزات دندانپزشکی را داشته باشد .

مسئولیت ارائه خدمات فنی لازم از قبیل طراحی، مونتاژ ، نصب ، نگهداری ، اصلاح ، تعمیر دستگاه ها نیز بر عهده  تکنسین یونیت دندانپزشکی می باشد.

یک تکنسین کارازموده در حین بازدید های موردی دستگاه ، با تشخیص دقیق آسیب دیدگی ها و فرسودگی های احتمالی از بروز خطرات بالقوه جانی و مالی به بیمار و متخصیص دندانپزشکی جلوگیری می نماید.

نصب یونیت دندانپزشکی

یونیت های دندانپزشکی به دو صورت ثابت و متحرک می باشند، که در نوع متحرک دستگاه به راحتی از یک نقطه به نقطه ای دیگر انتقال داده می شود. اما در نوع ثابت، دستگاه به کف زمین مهار می شود و امکان جابجایی دستگاه دیگر وجود ندارد.

همچنین یونیت دندانپزشکی ثابت نیز از لحاظ نحوه کاربرد به انواع ، عمومی، یونیت دندانپزشکی کودکان، یونیت دندانپزشکی جراحی تقسیم بندی می شوند.

نصب یونیت دندانپزشکی توسط کارشناسان کارخانه سازنده دستگاه یکی از ارکان اصلی گارانتی  و تضمین کننده کیفیت و کارایی دستگاه می باشد که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

کارشناسان و تکنسین های دستگاه با رعایت کلیه مسائل فنی و ایمنی محیط کاری کلینیک اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه می نمایند و در صورت بروز هر گونه ایراد مورد تعهد در دوره گارانتی، فروشنده تجهیز موظف به رفع عیب دستگاه می باشد.

تاسیسات دندانپزشکی

طراحی صحیح لوله کشی و تاسیسات کلینیک های دندانپزشکی به منظور تامین آب مورد نیاز و خروج فاضلاب باید مطابق با قوانین و مقررات لازم انجام می شود تا ایمنی لازم برای محیط کلینیک دندانپزشکی تامین شود.

نصب تاسیسات دندانپزشکی به دلیل وجود بخش هایی از قبیل لوله های آب و برق، هوای فشرده و هوای ساکشن جراحی و فاضلاب از دیگر تاسیسات موجود متفاوت است.

یکی از مواردیکه بسیار مورد توجه دندانپزشکان قرار میگیرد طراحی لوله های تامین اکسید نیتروژن است، تا بتوانند در طول مراحل درمان بیمار را آرام کنند. این امکان وجود دارد که در حین درمان بسیاری ازبیماران دچار اضطراب شوند لذا پیش بینی مدار اکسید نیتروژن بسیار ضروری و مهم است.

استاندارد نصب یونیت دندانپزشکی

نصب یونیت دندانپزشکی نیاز به دانش و مهارت لازم و رعایت یکسری از استانداردها و قواعد ضروری دراین زمینه می باشد، همچنین قبل از شروع  نصب یونیت دندانپزشکی باید کلیه ادوات و ابزارها در محل نصب آماده باشند تا فرایند نصب در سریع ترین زمان ممکن و با ایمنی کامل انجام شود.

اولین و اساسی ترین فاکتوردر نصب یونیت دندانپزشکی ، تعیین نوع و ضخامت کفپوش محل استقرار یونیت می باشد. در واقع باید ضخامت کفپوش و زیرسازی کف محل ، از بتون مقاوم باشد تا با توجه به وزن بالای یونیت توان لازم جهت نگهداری دستگاه را داشته و امکان جابجایی دستگاه به حداقل برسد.

یکی دیگر از استانداردهای لازم جهت نصب یونیت تراز بودن سطح محل استقرارمی باشد تا یونیت دندانپزشکی پس از مهار شدن توسط بولت خاص به کفپوش بتنی اتصال لازم را یافته و در موقعیت ایده آل قرار گیرد.

مراحل نصب یونیت دندانپزشکی پس از آماده سازی محل استقرار دستگاه ، شامل آماده سازی یونیت جهت نصب، نصب صفحات یونیت، نصب لوله های آب ورودی و خروجی، نصب لوله های هوا، نصب چراغ  و تست فنی دستگاه می باشد که کلیه این مراحل طبق استاندارد های کارخانه سازنده و استانداردهای بین المللی اجرا خواهد شد.

هزینه نصب یونیت دندانپزشکی

هزینه نصب یونیت دندانپزشکی تحت تاثیر مولفه های بسیاری می باشد، که مهمترین آن مولفه فنی دستگاه می باشد. دستگاهی که دارای کیفیت فنی و تکنولوژیکی بالایی باشد، به طبع هزینه های نصب و راه اندازی و آموزش آن نیز افزایش می یابد و کیفیت بالای نصب برای کارفرما در درجه اول اهمیت قرار خواهد گرفت .

یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار ، موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی می باشد که بر اساس دوری یا نزدیکی به موقیعیت جغرافیایی ارائه دهنده خدمات ، افزایش و کاهش می یابد.

بطور کلی هزینه های نصب دستگاه شامل هزینه های طراحی ، موقعیت نصب یونیت، زیرسازی و آماده سازی و فراهم کردن فضای کافی محل نصب، لوله کشی آب، لوله کشی هوای فشرده، لوله کشی کانال برق، راه اندازی و تست دستگاه می باشد.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی

لوله کشی مدار هوا و آب یکی از ضروری ترین مراحل نصب و راه اندازی یک یونیت دندانپزشکی می باشد، لوله های مورد استفاده در هر بخش از دستگاه از لحاظ جنس لوله ، میزان تحمل فشارهای پنوماتیک و هیدرولیک، ابعاد و اندازه، متفاوت می باشد.

در بخش پنوماتیک که به منظور تامین هوای فشرده دستگاه می باشد ، جنس لوله ها باید از گالوانیزه یا مس باشد تا کارایی لازم برای انتقال فشار هوا را داشته باشد ، در بخش های دیگر دستگاه ، لوله هایی از جنس پی وی سی یا گالوانیزه استفاده می شود.

از دیگر مواردیکه بسیار مورد توجه دندانپزشکان قرار میگیرد طراحی لوله های تامین اکسید نیتروژن است، تا بتوانند در طول مراحل درمان بیمار را آرام کنند. این امکان وجود دارد که در حین درمان بسیاری ازبیماران دچار اضطراب شوند لذا پیش بینی مدار اکسید نیتروژن بسیار ضروری و مهم است.

هر کدام از لوله کشی ها بر اساس کاربرد خود، باید از روی کتابچه دستورالعمل کارخانه سازنده، کنترل و مورد بازبینی قرار گیرند. یکی از اقدامات لازمی که باید همیشه مورد توجه دندانپزشکان قرار گیرد ، کنترل آلودگی عفونی لوله های آب دندانپزشکی است. انجام این عمل باعث جلوگیری از گرفتگی ها احتمالی در مسیرها و پیشگیری از شیوع آلودگی های های میکروبی و عفونی شود.

لوله کشی ساکشن مرکزی دندانپزشکی

از آنجائیکه لوله کشی ساکشن مرکزی دندانپزشکی یک بخش حیاتی برای هر کلینیک دندانپزشکی می باشد و وظیفه مکش آب را بر عهده دارد ، بالطبع هزینه های تعمیر و نگهداری آن نیز بسیار بالا خواهد بود، لذا برای اجرای این سیستم باید از لوله کشی های استاندارد و مطابق با نقشه های مهندسی استفاده شود.

بدلیل نیاز به مکش مداوم ، ساکشن مرکزی باید از توان و قدرت لازم کشش برخوردار باشد، بنابراین در انتخاب این تجهیز باید کلیه محاسبات مهندسی لازم صورت پذیرد.

همچنین به منظور جلوگیری از شیوع بیماریهای عفونی و رعایت مسائل بهداشتی ، محل قرارگیری لوله کشی ساکشن مرکزی دندانپزشکی باید با یک فاصله استانداری از محل درمان قرار گیرد.

نقشه لوله کشی یونیت دندانپزشکی

به منظو انجام لوله کشی یونیت دندانپزشکی ، طرح اولیه آن باید بر اساس نقشه لوله کشی یونیت دندانپزشکی، تهیه و پیاده سازی شود ، لوله کشی یونیت، شامل نصب لوله اصلی و لوله های فرعی است که اتصال بخش های مختلف یونیت و ابزارهای دستی توسط لوله های فرعی انجام می شود.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی با اهداف تامین آب تمیز، خروج فاضلاب، ساکشن و تامین هوای فشرده انجام می شود، لذا علاوه بر کیفیت لوله ها و مصالح استفاده شده در طرح، کیفیت فنی نقشه مهندسی دستگاه ، و محاسبات لازم در برآورد هر کدام از متغییرهای مربوط به انرژی و فشار لازم در سیستم، از اهمیت بالایی برخوردار است. پر واضح است که رعایت اصول مهندسی و استانداردهای فنی مربوط به لوله کشی دستگاه باعث افزایش راندمان و عملکرد یونیت دندانپزشکی خواهد شد.

فرم درخواست خرید ، فروش و تعمیرات

فرم درخواست خرید،فروش ، تعمیرات یونیت دنداپزشکی

  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.

logo-samandehi